معرفی دانشگاه پچ مجارستان

 دانشگاه پچ مجارستان یکی از قدیمی ترین دانشگاههای مجارستان در مرکز شهر پچ می باشد که در سال 1367 میلادی توسط پادشاه لویس ( King Louis )  تاسیس شده است . این دانشگاه  یکی از پیشرفته ترین و معروف ترین دانشگاههای تحقیقاتی و پژوهشی در جهان می باشد و از جمله دانشگاههای بین المللی است که از سراسر دنیا دانشجو می پذیرد ، ازجمله دانشجویان ایران ، یونان ، نروژ ، امریکا ، هند ، آلمان ، کانادا ، سوئد ، فنلاند ، قبرس ، پاکستان ، انگلیس ، استرالیا و ....

هر سال این دانشگاه 120 دانشجو می پذیرد که از سال 1384 ، 118 دانشجو ایرانی از این دانشگاه فارق التحصیل شده اند .

 

 

شهر پچ محیطی بسیار امن و دوستانه جهت تحصیل می باشد و یکی از شهرهای سرسبز تاریخی – توریستی در جنوب کشور مجارستان است که در 220 کیلومتری پایتخت ( بوداپست ) ، با جمعیت 180000 هزار نفری ، واقع گردیده است ، و دارای سیستم حمل و نقل بسیار خوبی می باشد. فاصله زمانی پچ از بوداپست با قطار شهری ، حدود 2:30 ساعت می باشد .

 

دانشگاه پچ دارای سیستم Credit  به دو زبان انگلیسی و آلمانی می باشد که جدیدترین کتابهای امریکایی و انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شوند . همچنین اساتید این دانشگاه از فارق التحصیلان دانشگاههای انگلیس ، کانادا و امریکا می باشند .

 دانشجویان می توانند پس از گذراندن تعداد معینی از واحدهای درسی ، به دانشگاههای اروپا ، امریکا یا سایر کشورها منتقل گردند .

 

 

همچنین پس از اخذ مدرک پزشکی ، در کشورهای اروپایی ، بدون امتحان ارزیابی ، به عنوان پزشک ، مشغول به کارمی شوند . پس از گذراندن امتحان برد امریکا ( USMLE ) برای گرفتن مدرک تخصص ، به امریکا یا دیگر کشورها اعزام می شوند .

 دوران تحصیل در این دانشگاه ، دوره پزشکی  6 سال و دندانپزشکی 5 سال می باشد که هر سال تحصیلی شامل دونیم ترم 5 ماهه می باشد و پس از اتمام هر ترم تحصیلی ، امتحان پایان ترم برگذار می گردد.

  پیس دانشگاهی دوره یک ساله پچ

در این دوره یک ساله پیش دانشگاهی، زبان انگلیسی، انگلیسی پزشکی، بایولوژی ، فیزیک ، شیمی  ، فیزیولوژی ارائه می گردد.تدریس این دروس توسط اساتید دانشگاه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی پچ صورت می گیرد وواحد هایی که با موفقیت گذرانده می شود، پس از ورود به دانشگاه (بعد از مصاحبه) و گرفتن پذیرش کلیه واحدها پذیرفته می کردد ونیاز به گذراندن مجدد واحدهای مذکور در دانشگاه نمی باشد.

طول دوره پیش دانشگاهی نرمال هشت ماه و دوره فشرده شش ماه می باشد .

شهریه پیش دانشگاهی: 8000 یورو

فرم درخواست و ثبت نام :350 یورو

خوایگاه نوساز ، با آب ؛ برق ،گاز و اینترنت: در ماه 250 یورو

 

 تاریخ برگزاری ترم های دانشگاهی :

 

 ترم اول :  

 شروع : 1 September            خاتمه : 28 January     با احتساب امتحانات

 

ترم دوم : 

 شروع :  31  January                 خاتمه : 29 June       با احتساب امتحانات

 
     

   برای اطلاعات کامل به بخش انگلیسی سایت مراجعه نمایید.